Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 GRUDNIA 2018

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy ADWENT – radosne oczekiwanie na przyjście Pana. W związku z tym RORATY:

 • w poniedziałek, wtorek, środę i  piątek o 18.30
 • oraz wtorek i czwartek o godz. 6.00,
 • w KOŚCIELE ŚW. FAUSTYNY we wtorek i piątek o godz. 17.00.

Na roraty dzieci przychodzą z lampionami, dorośli ze świecami.

2. Od dziś w każdą adwentową niedzielę w przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece Caritas. Rozprowadzane w naszej parafii opłatki są wyprodukowane w domu Sióstr Pasterek w Poznaniu. Siostry te zajmują się pracą z bardzo zaniedbanymi dziewczynami (wyciągają je ze prostytucji i uzależnień, pomagają zdobyć wykształcenie). Tak więc zakup tych opłatków jest jednocześnie wsparciem ich dzieła miłosierdzia.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – polecamy Panu Bogu sprawę wykańczania kościoła i domu parafialnego. Modlimy się także za wszystkich dobrodziejów.

KOŚCIÓŁ – ostatnie prace w kościele to malowanie bocznej kaplicy i część mebli w zakrystii. Na przełomie roku zakończona będzie centralna łazienka. Zaprojektowane zostało wykończenie prawego przedsionka – będzie tam pokaźny krzyż z pasyjką, półka na kwiaty, miejsce na świece ofiarne. Szukamy fundatora tego krzyża.

DOM PARAFIALNY – budynek jest zamknięty, zabezpieczony na zimę, wewnątrz trwają prace elektryków i instalatorów, ich łączna wartość przekracza 100 tys. PLN.

Oprócz tych prac, parafia spłaca ciągle zaległe faktury za materiały budowlane. Serdeczne podziękowanie za ofiarność, szczególnie za wpłaty na konto.

4. W najbliższym tygodniu:

 • we wtorek Msza św. z litanią do św. Rity patronki w sprawach beznadziejnych. Nasze trudne intencje napiszmy na kartce, wrzućmy do skarbony pod figurą świętej, polecimy je wspólnie. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
 • w piątek o godz. 19.15 spotkanie biblijne;
 • w sobotę  zbiórka dla ministrantów o godz. 9.30;
 • w niedzielę - trzecią w Adwencie - zbiórka żywności trwałej i słodyczy przeznaczona na Katolicki Ośrodek Terapii Uzależnień w Wierzenicy.

 

 


9 GRUDNIA 2018

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy przeżywanie ADWENTU – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W związku z tym:

- RORATY:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek o 18.30

oraz wtorek i czwartek o godz. 6.00

W KOŚCIELE ŚW. FAUSTYNY – wtorek i piątek o godz. 17.00

Na roraty dzieci przychodzą z lampionami, dorośli ze świecami.

2. Od dziś w każdą adwentową niedzielę w przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece Caritas. Rozprowadzane w naszej parafii opłatki są wyprodukowane w domu Sióstr Pasterek w Poznaniu. Siostry te zajmują się pracą z bardzo zaniedbanymi dziewczynami (wyciągają je ze szponów prostytucji i uzależnień, pomagają zdobyć wykształcenie ). Tak więc zakup tych opłatków jest jednocześnie wsparciem ich dzieła miłosierdzia.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – polecamy Panu Bogu sprawę wykańczania kościoła i domu parafialnego. Modlimy się także za wszystkich dobrodziejów.

KOŚCIÓŁ – ostatnie prace w kościele to malowanie bocznej kaplicy i część mebli w zakrystii. Na przełomie roku zakończona będzie centralna łazienka. Zaprojektowane zostało wykończenie prawego przedsionka – będzie tam pokaźny krzyż z pasyjką, półka na kwiaty, miejsce na świece ofiarne. Szukamy fundatora tego krzyża.

DOM PARAFIALNY – budynek jest zamknięty, zabezpieczony na zimę, wewnątrz trwają prace elektryków i instalatorów, ich łączna wartość przekracza 100 tys. PLN.

Oprócz tych prac, parafia spłaca ciągle zaległe faktury za materiały budowlane. Serdeczne podziękowanie za ofiarność, szczególnie za wpłaty na konto.

4. W najbliższym tygodniu:

- wtorek – Msza św. z Litanią do św. Rity – patronki w sprawach beznadziejnych. Nasze trudne intencje napiszmy na kartce, wrzućmy do skarbony pod figurą świętej, polecimy je wspólnie. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

- piątek – 19.15 – spotkanie biblijne

- sobota zbiórka dla ministrantów 9.30

- niedziela – trzecia w Adwencie – zbiórka żywności trwałej i słodyczy przeznaczona na Katolicki Ośrodek Terapii Uzależnień w Wierzenicy.