Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

1. W ubiegłą niedzielę (drugą w miesiącu) modliliśmy się za dobrodziejów budowy kościoła. W minionym tygodniu trwały prace instalacyjne i budowlane w domu parafialnym. Składka inwestycyjna w niedziele wyniosła prawie 4900 PLN, w minionym tygodniu parafianie wpłacili na konto budowy kościoła 6050 PLN. Oprócz tego jedna rodzina ufundowała krzyż do przedsionka kościoła o wartości 6000 PLN. Podziękowanie za wszelką życzliwość i ofiarność do tego dzieła.

2. Dziś zapowiadana zbiórka żywności trwałej i słodyczy przeznaczona na pomoc Katolickiemu Ośrodkowi Terapii Uzależnień w Wierzenicy. Bóg zapłać!

3. Dziś trzecia niedziela Adwentu. Jednocześnie przedostatnia okazja zaopatrzenia się w świece Caritas i opłatki wigilijne.

4 . W najbliższym tygodniu:

RORATY:

 • w poniedziałek, wtorek, środa, piątek o 18.30 oraz
 • we wtorek i czwartek o godz. 6.00,
 • w KOŚCIELE ŚW. FAUSTYNY we wtorek i piątek o godz. 17.00.

Na roraty dzieci przychodzą z lampionami, dorośli ze świecami.

 • w piątek odwiedziny chorych z Komunią Świętą od 8.00,
 • w piątek spotkanie biblijne o godz. 19.15,
 • w sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 9.30,
 • w niedzielę  - SPOWIEDŹ PARAFIALNA: przed każdą mszą przed południem, oraz w godz. 17.00 -20.00.

5. W zakrystii można się już zapisywać na bal parafialny planowany na 9 lutego 2019 w pałacu w Biedrusku. Koszt 160 PLN od osoby.

6. Uczestnicy parafialnej pielgrzymki do Gruzji i Armenii są proszeni o wpłatę 1000 PLN na konto parafialne (do końca roku).

7. Odszedł do Pana, z naszej wspólnoty parafialnej, +Adam Kaczmarek (ul. Sosnowa). Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (12.00) na cmentarzu przy ul. Borówkowej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 


9 GRUDNIA 2018

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy przeżywanie ADWENTU – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W związku z tym:

- RORATY:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek o 18.30

oraz wtorek i czwartek o godz. 6.00

W KOŚCIELE ŚW. FAUSTYNY – wtorek i piątek o godz. 17.00

Na roraty dzieci przychodzą z lampionami, dorośli ze świecami.

2. Od dziś w każdą adwentową niedzielę w przedsionku kościoła są rozprowadzane opłatki i świece Caritas. Rozprowadzane w naszej parafii opłatki są wyprodukowane w domu Sióstr Pasterek w Poznaniu. Siostry te zajmują się pracą z bardzo zaniedbanymi dziewczynami (wyciągają je ze szponów prostytucji i uzależnień, pomagają zdobyć wykształcenie ). Tak więc zakup tych opłatków jest jednocześnie wsparciem ich dzieła miłosierdzia.

3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – polecamy Panu Bogu sprawę wykańczania kościoła i domu parafialnego. Modlimy się także za wszystkich dobrodziejów.

KOŚCIÓŁ – ostatnie prace w kościele to malowanie bocznej kaplicy i część mebli w zakrystii. Na przełomie roku zakończona będzie centralna łazienka. Zaprojektowane zostało wykończenie prawego przedsionka – będzie tam pokaźny krzyż z pasyjką, półka na kwiaty, miejsce na świece ofiarne. Szukamy fundatora tego krzyża.

DOM PARAFIALNY – budynek jest zamknięty, zabezpieczony na zimę, wewnątrz trwają prace elektryków i instalatorów, ich łączna wartość przekracza 100 tys. PLN.

Oprócz tych prac, parafia spłaca ciągle zaległe faktury za materiały budowlane. Serdeczne podziękowanie za ofiarność, szczególnie za wpłaty na konto.

4. W najbliższym tygodniu:

- wtorek – Msza św. z Litanią do św. Rity – patronki w sprawach beznadziejnych. Nasze trudne intencje napiszmy na kartce, wrzućmy do skarbony pod figurą świętej, polecimy je wspólnie. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

- piątek – 19.15 – spotkanie biblijne

- sobota zbiórka dla ministrantów 9.30

- niedziela – trzecia w Adwencie – zbiórka żywności trwałej i słodyczy przeznaczona na Katolicki Ośrodek Terapii Uzależnień w Wierzenicy.