Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ojciec Michał Śledziński SVD - kilka słów o sobie

Drukuj PDF

6.08.2009

 

Urodziłem się w 1981 r. w Poznaniu. Ukończyłem IX LO, po czym rozpocząłem studia na Wydziale Historii oraz na Wydziale Teologii UAM, ale przerwałem je po dwóch latach, by w 2002 r. wstąpić do Zgromadzenia Słowa Bożego (Misjonarze Werbiści).

Jako kleryk odbyłem w latach 2005 - 2007 praktykę misyjna w Brazylii, w parafii Mairi w stanie Bahia oraz Santa Leopoldina w stanie Espírito Santo.
Pobyt w Brazylii i wszystko co się z nim wiązało, a więc poznanie nowej kultury i języka, spotkanie z ludźmi o innej mentalności, inaczej wyrażającymi swoją wiarę, doświadczenie codziennej pracy werbistów w tym kraju, to jeden z piękniejszych okresów w moim życiu i najcenniejsze doświadczenie jeśli chodzi o moją formację w Zgromadzeniu.

Po złożeniu ślubów wieczystych we wrześniu 2008r. oraz otrzymaniu święceń kapłańskich w maju 2009r. powróciłem do Brazylii, by pracować w parafii w miejscowości Santa Isabel, w stanie Espírito Santo.
Jest to region górzysty, położony nad oceanem, słynie z plantacji kawy. W XIX i na początku XX wieku przybywali tu licznie za chlebem emigranci z Europy, zwłaszcza z Włoch i Niemiec. Parafia ma ponad sto lat i jest ogromna, choć wydzielono już z niej kilka mniejszych. Wspólnotę werbistowską razem ze mną tworzą dwaj księża - Brazylijczyk oraz Indonezyjczyk.

Szczęść Boże!

o. Michał