Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sobota 2011

W drogę z nami wyrusz Panie ...

Wybraliśmy się ponownie (wrzesień 2011), i w tym roku razem z sąsiadami z Suchego Lasu i Moraska, do naszych dalszych sąsiadów z Soboty, a faktycznie do drogiej naszemu sercu Sąsiadki zwanej Panią Sobocką.
Tym razem pogoda dopisała i szło się dobrze; tak, że nawet 8 letnia pątniczka doszła o swoich siłach i nie narzekała na zmęczenie. Ten trud pielgrzymkowy to przecież niewielkie wyrzeczenie i wysiłek, nieporównywalne z rozważanymi po drodze tajemnicami bolesnymi różańca świętego. A warto było pójść.

 

Uroczystość składała się z kilku etapów. Wpierw powitanie pielgrzymów przez księdza Proboszcza z Soboty, szczególnie serdeczne w stosunku do pieszych pielgrzymów, którzy przemierzając jego parafię „tym, którzy o tym jeszcze nie wiedzieli, oznajmili tę wiadomość, że dzisiaj odpust”. Główny punkt obchodów to suma odpustowa wraz z kazaniem dotyczącym Patronki uroczystości i naszego najmłodszego stażem Błogosławionego, obecnego ponownie Poznaniu w relikwiach. W czasie mszy świętej miało też miejsce złożenie przed ołtarzem pięknych wieńców dożynkowych i koron żniwnych przygotowanych przez mieszkańców okolicznych miejscowości; również przez mieszkańców tej części Złotnik, która nie należy do naszej parafii. Po mszy świętej odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna do kościoła i odśpiewaliśmy Te Deum (warto było wziąć książeczkę do nabożeństwa). I wtedy powoli, bez zbytniego pośpiechu udaliśmy się na zasłużony poczęstunek. Bez pośpiechu, bo wiedzieliśmy, że w Sobocie pielgrzymi zawsze są ugoszczeni po królewsku i dla nikogo ani zupy, ani ciasta, ani napoju, nie zabraknie.

Mamy ufność, że te odwiedziny u Matki Bożej z Soboty dostarczą nam tyle sił, abyśmy mogli do niej znów trafić za rok. Ona zaprasza każdego...

Tekst: Pielgrzym z Osiedla Grzybowego

Zdjęcia: użyczone przez pątników z Suchego Lasu