Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Budowa kościoła parafialnego

PDF

W poniedziałek 10 września 2012 rozpoczął się zapowiadany, kolejny etap budowy naszego kościoła parafialnego. Etap ten był długo przygotowywany organizacyjnie i finansowo. W miesiącu wrześniu ekipy budowlane wykonają następujące prace: zalanie reszty posadzek w kościele, zbrojenie i zalanie słupów konstrukcyjnych , wymurowanie ścian z ceramiki PUROTHON. Wszystkie te prace wyniosą przyszłą świątynię na wysokość przeszło 4 metrów.

 

Widok od strony wejścia

Etap powstawania murów jest na budowie zawsze radością: efekt pracy jest bardzo widoczny. Bardzo się cieszę z tego, że naszą świątynię powoli można już zobaczyć z ulicy. Każdego dnia pojawiają się nowe elementy konstrukcyjne, które przybliżają kształt przyszłego kościoła. Już na tym etapie, gdy podstawowe kształty, wymiary  i technologie wykonania są znane, jestem przekonany, że został dokonany trafny wybór projektu kościoła.

 

 

Pragnę zaprosić Parafian na plac budowy kościoła w niedzielę 30 września.

Zakres prac w najbliższym czasie jest uzależniony od finansów spływających na parafialne konto. Serdecznie dziękuję za wszelkie zaufanie i ofiarność ostatnich miesięcy.

Ks. Jakub Knychała, proboszcz

Kaplica boczna

 

Sciana ołtarza

Ściana ołtarza z zewnatrz