Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ministrancki wyjazd do Karpacza 2014

KARPACZ2014

W dniach od 17 do 22 sierpnia odbył się kolejny już letni wyjazd ministrantów. Razem pojechało siedemnaście osób, w tym troje opiekunów: ksiądz proboszcz Jakub, pani Halina Świderczuk i pani Małgorzata Jerzak. Tym razem pojechaliśmy do Karpacza, gdzie nocowaliśmy w pensjonacie Toreja.

Wakacyjny klimat poczuliśmy już w pociągu - był "załadowany po brzegi" turystami, którzy wysiedli dopiero we Wrocławiu. Stamtąd pozostały nam jeszcze dwie godziny drogi do celu. Na miejscu zostaliśmy przyjęci przez bardzo miłą gospodynię. Następnego dnia wybraliśmy się na krótką wycieczkę, poszliśmy do schroniska nad Łomniczką. Mimo łagodnej trasy, znaczna część z nas odczuwała później ogromne zmęczenie. Wtorek był naszym dniem odpoczynkowym, gdyż odwiedziliśmy sąsiednie Krucze Skały. W środę był nasz najważniejszy dzień, weszliśmy na Śnieżkę. Mimo ciężkiej drogi wszyscy dali radę wejść do góry. Następnego dnia zwiedziliśmy świątynię Wang i poszliśmy do schronisk Strzechy Akademickiej i Samotni. W piątek byliśmy już tylko na spacerze na deptaku, bo o czternastej odjeżdżał nasz powrotny bus.

Ponadto codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która miała miejsce w świetlicy lub w kościele w Karpaczu. Całe wieczory graliśmy w różne gry karciane, a przede wszystkim w ulubioną grę ministrantów - "mafię".

Moim zdaniem obóz był bardzo udany, ponieważ codziennie mieliśmy piękną pogodę i panowała wśród nas świetna atmosfera. Ponadto pokoje były bardzo dobrze wyposażone, a jedzenie smakowało jak w domu.

 

Mateusz Brodowiak

(zdjęcia z wyjazdu...)