Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nasi ministaranci w górach

 

 

W dniach od 17 do 23 stycznia 2016 odbył się zimowy obóz ministrancki w Białce Tatrzańskiej. Razem pojechało szesnaście osób, w tym czworo opiekunów: ksiądz proboszcz Jakub, pani Halina Świderczuk, pani Małgorzata Jerzak i Mateusz. Nocowaliśmy w znanym nam już miejscu u pani Kasi, która jak zwykle pięknie nas ugościła i świetnie gotowała.

Po przyjeździe na miejsce zaskoczyła nas bardzo zimowa aura. Śnieg skrzypiał pod butami i świeciło piękne słonce. Codziennie spędzaliśmy czas na stokach m.in. na Litwince, w Jurgowie jak i w Białce Tatrzańskiej. Większość znakomicie szusowała na nartach, ale nieliczni uczyli się jazdy na nartach lub próbowali swoich sil na snowboardzie. W czwartek weszliśmy na Rusinową Polanę ( położoną na 1209 m n.p.m.) i dotarliśmy do Kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Odbyła się także znana nocna jazda na nartach w Kotelnicy W piątek każdy żył wyjściem na termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Posiadają one wiele atrakcji m.in. bardzo szybkie zjeżdżalnie jak i basen zewnętrzny, w którym mogliśmy się kapać mimo że na dworze był srogi mróz. Podróż powrotna odbyła się bez żadnych niespodzianek i w sobotni wieczór każdy był w domu.

Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, odprawianej także w świetlicy naszego domu.Całe wieczory graliśmy w różne gry karciane, a przede wszystkim w ulubioną grę ministrantów "mafię".

Wyjazd bardzo się udał, a każdy uczestnik wrócił zdrowy i zadowolony do domu.

Mateusz Ornoch

Więcej zdjęć z naszej wyprawy