Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2016

wieniec adwentowy

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2016

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy parafialne święto – Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawił Mszę Święta otwierającą naszą świątynię. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoja pracą, ofiarnością materialną i obecnością doprowadzili do tego etapu budowy i przygotowania tej uroczystości. Cały czas w świątyni trwają prace: oczekujemy na montaż drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych do zakrystii, w zakrystii finalizowany jest sanitariat, do świąt planowane jest ukończenie salki nad zakrystią. W najbliższym czasie przybędzie dzwonek na rozpoczęcie liturgii, zamówione są kropielnice. Ogrzewanie kościoła (podłogowe) jest ciągle na etapie rozruchu, powoli ale systematycznie podwyższa temperaturę.

2. Przeżywamy okres Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W związku z tym:

- roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z lampionami. Dodatkowo w środę i piątek roraty o godz. 6.00.

- od dziś w każdą adwentową niedzielę w kaplicy są rozprowadzane opłatki i świece Caritas. Rozprowadzane w naszej parafii opłatki  wypieczone zostały przez siostry pasterki w Poznaniu. Siostry zajmują się wychowaniem bardzo zaniedbanych dziewcząt. Wyciągają je z uzależnień czy prostytucji, zapewniają nowe życie. Tak więc zakup tych opłatków ma dodatkową wartość – udział w dziele miłosierdzia.

3. W najbliższym tygodniu:

- we wtorek Msza Święta z Litania do hojnego w łaski Świętego Antoniego;

- w środę po roratach wieczornych spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zachęcam tych rodziców do udziału już we mszy;

- w środę po roratach w starej kaplicy ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU prowadzona przez wspólnotę młodzieży, adoracja połączona jest ze spotkaniem dla kandydatów do bierzmowania z klasy 2 gimnazjum;

- w czwartek 8 grudnia NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP, przyjdźmy na wieczorną Mszę Świętą w ten ważny w Adwencie dzień. Tego dnia składka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po  Mszy Świętej SPOTKANIE BIBLIJNE.

- w sobotę wieczorna Msza Święta ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYMIENIANKACH ROCZNYCH, przedtem różaniec za zmarłych;

- w drugą w miesiącu niedzielę modlić się będziemy za dobrodziejów budowy kościoła, na Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcone medaliki.

4. KALENDARIUM KULTURALNE:

  • zimowy obóz dla ministrantów planowany jest w terminie od  5 do 11 lutego,
  • bal parafialny odbędzie się w sobotę 18 lutego.