Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 KWIETNIA 2017

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1.  Niedziela Bożego Miłosierdzia przypomina nam, że moc Chrystusa Zmartwychwstałego jest ponad ludzką słabość i grzeszność. Przyzywając Bożego Miłosierdzia prośmy o wszelkie łaski dla świata i nas samych.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej wspólnocie związana jest także z modlitwą o powołania kapłańskie. Z tej okazji gościmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchowego, który swoją obecnością i świadectwem przypomni nam ważną dla nas wszystkich intencję. Tradycyjnie po mszach kleryk zbierać będzie przed kościołem ofiary na utrzymanie seminarium.

3. Trwają prace budowlane w kościele: ocieplanie pierwszej części sufitu dobiega końca, doklejane są gzymsy i ozdobniki, przed kościołem powiększył się wybrukowany plac (potrzebny przy procesjach i wszelkich większych uroczystościach, od poniedziałku zaczną się też prace przy stropie domu parafialnego. Podziękowania za ofiarność.

4. W najbliższym tygodniu:

  • w sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 9.30;
  • w niedzielę ODPUST PARAFIALNY ku czci Świętej Joanny Beretty – Molli. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kan. Andrzej Niwczyk, proboszcz z Suchego Lasu. Po sumie  odpustowej planujemy festyn do godz.15.30. Na festynie tradycyjnie coś do zjedzenia i do picia, książki i wydawnictwa religijne. Ktoś wyjedzie z festynu rowerem, bądź z innymi upominkami. Cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony jest na budowę kościoła. Niech dzień odpustu będzie pełen dziękczynienia Bogu za przykład i wstawiennictwo Świętej Joanny, a także za dar naszej wspólnoty parafialnej.