Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pierwsza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (5-13 marca 2011)

Drukuj PDF
Spis treści
Pierwsza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (5-13 marca 2011)
Pielgrzymka P.Wędrychowski
Pielgrzymka A.P.Ornoch
Wszystkie strony

zdjęcieMinął już prawie tydzień, a jestem ciągle pod wrażeniem tego wszystkiego, co przeżyłem razem z 38 osobami z naszej parafii podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej. W pielgrzymce uczestniczył też drugi kapłan: ksiądz Dariusz Mazur, wikariusz parafii pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu.

Nasza pielgrzymka zaczęła się 5 marca o godz. 11.15 Eucharystią w złotnickiej kaplicy. Po uroczystym pielgrzymkowym błogosławieństwie wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas na lotnisko do Warszawy.

Wylądowaliśmy w Tel Avivie ok. 1.00 w nocy. Tam czekał na nas przewodnik - o. Tomasz Kowalski, franciszkanin. To pod jego przewodnictwem ruszyliśmy na kolejne dni naszej pielgrzymki wiary. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Poprzez 8 dni pielgrzymki śladami Chrystusa odwiedziliśmy niezliczoną ilość miejsc naznaczonych wydarzeniami z życia Jezusa Chrystusa. Punktem kulminacyjnym każdej pielgrzymki do źródeł Chrześcijaństwa jest odwiedzenie grobu Chrystusa. Podczas tej pielgrzymki mogłem pochylić się nad grobem Chrystusa 3 razy. Niezwykle wzruszającymi momentami była też droga krzyżowa tymi samymi uliczkami, którymi Jezus niósł krzyż. Podczas tej pielgrzymki po raz pierwszy sprawowałem Mszę Świętą z drżącym ze wzruszenia głosem. Było to w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Spośród wielu przeżyć, jestem pewien, iż pielgrzymi zapamiętali burzę podczas przejażdżki statkiem na jeziorze Galilejskim.

Jestem pewien, że każdy uczestnik pielgrzymki jechał do ojczyzny Chrystusa z wieloma intencjami. Podczas każdej mszy przedstawialiśmy Bogu te wszystkie sprawy, które nas martwią. Wielu z nas powtarzało wielokrotnie, że pielgrzymowanie do Ziemi Świętej było dla nas wielką łaską.

W naszej kaplicy będzie widoczny tez pewien materialny owoc tej pielgrzymki: będzie nim żłóbek zakupiony w Betlejem. Udało się go kupić dzięki środkom przekazanym przez anonimowego ofiarodawcę oraz ofiarom zebranym od pielgrzymów.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękuję za wspólne przeżycia wiary. Jestem przekonany, że te kilka wspaniałych dni bardzo nas do siebie przybliżyło.

Ks. Jakub