Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wyjazd ministrancki do Szklarskiej Poręby 2011

Drukuj PDF

zdjęcie

W dniach 7-12 lutego (2011 roku - przyp. webm.) w Szklarskiej Porębie odbył się kolejny obóz narciarski dla ministrantów. Tym razem grupa nocowała w Domu Wypoczynkowym „Sudety”. W wyjeździe wzięło udział 15 ministrantów oraz 3 opiekunów – ksiądz Jakub, pani Halina i Ola.

Stałym punktem dnia była popołudniowa Msza Święta (zazwyczaj w niewielkim kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, ale jednorazowo odprawiona w kaplicy u sióstr, u których gościliśmy w zeszłym roku) oraz wieczorna modlitwa różańcowa. W wolnych chwilach większa część grupy spędzała czas na wspólnej grze w „mafię”, Jungle Speed lub Kenta. Do naszej dyspozycji był także ping-pong oraz stół bilardowy.  Fani „białego szaleństwa” mogli się wykazać na stokach Szrenicy oraz w Harrachovie.  Mimo, że większość z nas nastawiona była właśnie na jazdę na nartach, w ciągu tych kilku dni znalazło się paru amatorów pieszych wycieczek oraz narciarstwa biegowego.

 

 

Pomimo deszczu, który w piątek pokrzyżował plany narciarskie, nieliczną grupą wybraliśmy się na spacer do Harrachova. Wycieczka, choć krótka, obfitowała w liczne przygody, począwszy od jazdy nowym szynobusem, po wędrówkę oblodzoną drogą… w kierunku przeciwnym do zamierzonego.

Wyjazd z pewnością należy zaliczyć do udanych. Uśmiech nie schodził z twarzy również kontuzjowanym, a pogoda, choć nie zawsze atmosferyczna, towarzyszyła nam przez cały czas. Nawet wielogodzinną podróż pociągiem niewielkim wysiłkiem zmieniliśmy w czystą przyjemność.

(zdjęcia z wyjazdu...)