Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 PAŹDZIERNIKA 2017


1. W najbliższym tygodniu w środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych – msze wg porządku niedzielnego, nie ma jednak mszy wieczornej.

Nabożeństwa na lokalnych cmentarzach:

Morasko – Msza Święta o godz. 15.00

Suchy Las ul. Borówkowa –  godz. 12.30

Kiekrz –  godz. 12.30

W tym czasie pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych, tradycyjna modlitwa za zmarłych przypomnianych z imienia - WYMIENIANKI. Wypełnione kartki składamy w zakrystii zaznaczając (JEDNORAZOWE/ROCZNE). Wymienianki roczne oznaczają modlitwę rozłożoną w całym roku – każda druga sobota miesiąca: różaniec i msza. Wymienianki jednorazowe – to różaniec za wymienionych zmarłych (2-8 listopada) Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

W dniach 1 – 8 listopada – możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod normalnymi warunkami (stan łaski uświęcającej, pragnienie zerwania z każdym grzechem, modlitwa w intencjach papieża i nabożne nawiedzenie cmentarza).

2. W najbliższym tygodniu również:

  • w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień zaduszny). W tym dniu Msze Święte:

10.00 i 18.30 przedtem różaniec za zmarłych

17.00 kościół pw. św. Faustyny

  • również w czwartek o godz. 10.00 Msza Święta w intencji Żywego Różańca i Margaretek, potem spotkanie formacyjne;
  • w pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 17.00 oraz wieczorna Msza Święta wynagradzająca NSPJ, tego dnia scholka dziecięca ma swoją próbę o 18.00;
  • w pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 8.00, ministranci nie mają swojej zbiórki;
  • w niedzielę o godz. 17.00 w kościele koncert jesienny – szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. Serdeczne podziękowania za wszelką ofiarność na budowę kościoła. W minionym tygodniu zainstalowano zestaw do wyświetlania, trwają prace przy przedniej elewacji kościoła. Na domu parafialnym niebawem rozpocznie się montaż więźby dachowej.

4. Pozostało już niewiele miejsc na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku.

22 PAŹDZIERNIKA 2017

1. Arcybiskupie Seminarium Duchowne dziękuje za przyjęcie kleryków w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary na rzecz seminarium w kwocie 2172 PLN.

2. Także w ubiegłą niedzielę w parafii na Strzeszynie Greckim odbyła się zbiórka na budowę naszego kościoła. Zbiórka zamknęła się kwotą 5117 PLN. Duszpasterzom i parafianom serdeczne Bóg zapłać!

3. W najbliższym tygodniu:

RÓŻANIEC codziennie 18.00

RÓŻANIEC DLA DZIECI poniedziałek – piątek 17.00

- piątek – próba dziecięcej scholki 18.00

- sobota – zbiórka dla ministrantów 9.30

- niedziela – RODZINNE WIELBIENIE – od 10.15, potem Msza Święta 10.30 , potem kolejna część muzyczna do godz. 12.00, serdeczne zaproszenie na modlitwę z dobrą muzyką.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym czasie pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych, tradycyjna modlitwa za zmarłych przypomnianych z imienia -  WYMIENIANKI. Wypełnione kartki składamy w zakrystii zaznaczając (JEDNORAZOWE/ROCZNE). Wymienianki roczne oznaczają modlitwę rozłożoną w całym roku – każda druga sobota miesiąca : różaniec i msza. Wymienianki jednorazowe – to różaniec za wymienionych zmarłych (2-8 listopada) Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.

5. Zaproszenie do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej (2-9 marca 2017). Szczegóły i zapisy w zakrystii.

6. W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania z klasy III mają swoje spotkania w grupach, szczegóły w gablocie ogłoszeń.