Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jasełka 2011

Drukuj PDF

Wszystko zaczęło się pod koniec listopada.
W trakcie nocnych pogaduszek dwie Joanny wpadły na pomysł, aby zorganizować Jasełka. Idea wydawała się jak najbardziej słuszna, ale jak przyszło do szczegółów to jak zawsze pojawiły się schody.

  • Po pierwsze - scholkę tworzą prawie same dziewczyny nie licząc naszego kochanego rodzynka Mateusza. Jakby nie patrzeć do Jasełek trochę panów potrzeba bo jest i Józef i Trzej Królowie. O pasterzach czy Archaniele Gabrielu nie wspominając. Po wielu telefonach udało się zwerbować do grupy tylko czterech chłopców. Tak więc niektóre role typowo męskie musiały przejąć dziewczęta, ale poradziły sobie z tym fantastycznie.

  • Po drugie - średnia wieku aktorów to 8,5 lat. Trzeba więc było znaleźć taki scenariusz, aby młodzi aktorzy sobie z nim poradzili. Ponieważ jesteśmy grupą śpiewającą wybraliśmy scenariusz przepełniony pieśniami i kolędami a tekst mówiony był tylko dodatkiem.

  • Po trzecie - próby. Ponieważ w ciągu tygodnia każde z dzieci ma popołudniami zajęcia dodatkowe, mogliśmy ćwiczyć tylko w przerwie świątecznej. Spotkaliśmy się trzy razy po półtorej godziny. Nie było to łatwe zadanie. Zatem wszystkim należą się wielkie brawa a zwłaszcza tym najmłodszym.

  • Po czwarte - choroby. Z niepokojem dochodziły do nas głosy o kolejnych infekcjach młodych aktorów. Jednak wszyscy, choć niektórzy wspierani lekami, pojawili się w tym ważnym dniu na scenie.

Mimo tych kilku schodków przeżyliśmy razem cudowny czas i w efekcie powstało dzieło, które zaprezentowaliśmy w święto Trzech Króli czyli 6.01.2011 i powtórnie w niedzielę 16.01.2011.

Mamy nadzieję, że tym z Państwa, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dostarczyliśmy niesamowitych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za wrzucony grosik. Zebraliśmy ponad 200 zł i już wybieramy przeszkadzaj ki, które umilą nam śpiew w scholi.


Korzystając z okazji chcemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania Jasełek. Mamy nadzieję, że były to pierwsze, ale nie ostatnie Jasełka wystawiane w naszej Parafii.

Autorzy: Reżyser i Kierownik muzyczny Jasełek czyli dwie Joanny

(zdjęcia z Jasełek...)