Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 KWIETNIA 2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela w naszej wspólnocie związana jest z modlitwą o powołania kapłańskie. Z tej okazji gościmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, który swoją obecnością i świadectwem przypomni nam ważną dla nas wszystkich intencję. Tradycyjnie po mszach kleryk zbierać będzie przed kościołem ofiary na utrzymanie seminarium.

2. W ubiegłą niedzielę, drugą w miesiącu, modliliśmy się za dobrodziejów budowy kościoła i domu parafialnego. W minionym tygodniu zostały zamontowane drzwi w przedniej części kościoła. Niebawem przed kościołem uda się położyć kostkę brukową i będzie już możliwe korzystanie z wejścia głównego. W ubiegłym tygodniu ogłosiłem akcję OKNO DO DOMU PARAFIALNEGO – odpowiedziało na nią już 11 rodzin, wpłacając na zakup okien 22400 PLN. Serdecznie dziękuję. Podziękowania także za składkę inwestycyjną w kwocie 5300 PLN.

4. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek wizytacja biskupia, parafię naszą wizytował będzie ks. bp. Damian Bryl
  • 16.00 – Msza św. w kościele filialnym pw. św. Faustyny – na tę mszę zaproszeni są głównie starsi i chorzy – będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych,
  • 17.15 – spotkanie z członkami rady duszpasterskiej, ekonomicznej, członkami wszystkich grup duszpasterskich,
  • 18.30 – Uroczysta msza św. w kościele parafialnym.
 • we wtorek o godz. 19.15 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych;
 • w  sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 9.30;
 • w niedzielę ODPUST PARAFIALNY ku czci Świętej Joanny Beretty – Molli. Suma odpustowa o godz.12.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. biskup Damian Bryl. Po sumie odpustowej tradycyjnie festyn do godz. 15.30. Na festynie tradycyjnie  dobra kawa, dobre domowe ciasto, gofry. Ktoś wyjedzie z festynu rowerem, bądź z innymi upominkami. Cały dochód z tej uroczystości przeznaczony jest na okna domu parafialnego. Niech dzień odpustu będzie pełen dziękczynienia Bogu za przykład i wstawiennictwo Świętej Joanny, a także za dar naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA –BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

8 KWIETNIA 2018

1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia przypomina nam, że moc Chrystusa Zmartwychwstałego jest ponad ludzką słabość i grzeszność. Przyzywając Bożego Miłosierdzia prośmy o wszelkie łaski dla świata i nas samych. O godz. 15.00 odmawiana będzie w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca modlimy się za dobrodziejów budowy kościoła. Zgodnie z zapowiedziami montowane są drzwi w przedniej części kościoła (to już przedostatnia część), jeszcze w tym miesiącu przedsionek pod wieżą i centralne wejście będzie używane. Po tym dziele prace budowlane przeniosą się do domu parafialnego, gdzie pod koniec maja pojawią się okna i drzwi. Serdeczna prośba o pomoc w zakupie stolarki okiennej i drzwiowej, jednocześnie podziękowanie tym rodzinom, które w ostatnim półroczu spontanicznie ofiarowały środki (razem na 7 okien).

3. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas wieczornej mszy rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego, w tym dniu taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia,

- we wtorek Msza św. z litanią do św. Rity, patronki w sprawach beznadziejnych,

- w piątek rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mogli odebrać alby o godz. 19.00,

- w sobotę zbiórka dla ministrantów o gdoz.9.30,

- w sobotę wieczorna msza ofiarowana za zmarłych z wymienianek rocznych, przedtem (godz.17.45) różaniec za zmarłych,

- w następną niedzielę „niedziela powołań” – gościć będziemy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

4. W dniu 16 kwietnia (poniedziałek) naszą parafię będzie wizytował ks. bp. Damian Bryl. Plan wizytacji kanonicznej

· o godz. 16.00 Msza św. w kościele filialnym pw. św. Faustyny – na tę mszę zaproszeni są głównie starsi i chorzy – będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych,

· o godz. 17.15 spotkanie z członkami rady duszpasterskiej, ekonomicznej, członkami wszystkich grup duszpasterskich,

· o godz. 18.30 uroczysta Msza św. w kościele parafialnym.