Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 KWIETNIA 2018

ODPUST PARAFIALNY

1. W ubiegłym tygodniu z racji niedzieli modlitw o powołania kapłańskie gościliśmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przełożeni seminarium dziękują za wszelką modlitwę w intencji seminarium oraz za ofiarność; na ręce kleryka złożyliśmy ofiary na utrzymanie seminarium w kwocie 2465 PLN. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj (niedziela) przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Joanny Beretty – Molli. Chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za czytelny przykład życia św. Joanny, za jej wstawiennictwo w naszych sprawach. Jesteśmy też Bogu wdzięczni za wszelkie dobro, jakie dokonuje się w naszej wspólnocie parafialnej. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Damiana Bryla. Potem tradycyjny festyn. Zachęcam do udziału i wspólnej radości. Wszelki dochód z festynu jest kierowany na zakup okien do domu parafialnego.

3. W najbliższym tygodniu:

- poniedziałek – św. Wojciecha – wspomnienie głównego patrona Polski,

- sobota – ministranci nie mają swojej zbiórki.

4. Podziękowania za wszelka pomoc w przygotowywaniu zarówno wizytacji kanonicznej jak i odpustu parafialnego. Podziękowania także za ofiarność – w minionym tygodniu 5 rodzin zakupiło okna do domu parafialnego w kwocie 11600 PLN, podziękowania także wobec rodziców dzieci pierwszokomunijnych za wpłacany na konto dar ołtarza – ofiary przy tej okazji przeznaczone będą na toaletę w kościele.

 

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA –BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

8 KWIETNIA 2018

1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia przypomina nam, że moc Chrystusa Zmartwychwstałego jest ponad ludzką słabość i grzeszność. Przyzywając Bożego Miłosierdzia prośmy o wszelkie łaski dla świata i nas samych. O godz. 15.00 odmawiana będzie w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca modlimy się za dobrodziejów budowy kościoła. Zgodnie z zapowiedziami montowane są drzwi w przedniej części kościoła (to już przedostatnia część), jeszcze w tym miesiącu przedsionek pod wieżą i centralne wejście będzie używane. Po tym dziele prace budowlane przeniosą się do domu parafialnego, gdzie pod koniec maja pojawią się okna i drzwi. Serdeczna prośba o pomoc w zakupie stolarki okiennej i drzwiowej, jednocześnie podziękowanie tym rodzinom, które w ostatnim półroczu spontanicznie ofiarowały środki (razem na 7 okien).

3. W najbliższym tygodniu:

- w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas wieczornej mszy rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego, w tym dniu taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia,

- we wtorek Msza św. z litanią do św. Rity, patronki w sprawach beznadziejnych,

- w piątek rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą mogli odebrać alby o godz. 19.00,

- w sobotę zbiórka dla ministrantów o gdoz.9.30,

- w sobotę wieczorna msza ofiarowana za zmarłych z wymienianek rocznych, przedtem (godz.17.45) różaniec za zmarłych,

- w następną niedzielę „niedziela powołań” – gościć będziemy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

4. W dniu 16 kwietnia (poniedziałek) naszą parafię będzie wizytował ks. bp. Damian Bryl. Plan wizytacji kanonicznej

· o godz. 16.00 Msza św. w kościele filialnym pw. św. Faustyny – na tę mszę zaproszeni są głównie starsi i chorzy – będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych,

· o godz. 17.15 spotkanie z członkami rady duszpasterskiej, ekonomicznej, członkami wszystkich grup duszpasterskich,

· o godz. 18.30 uroczysta Msza św. w kościele parafialnym.