Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 MAJA 2018

1. NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj (niedziela) także nabożeństwo majowe o 21.00 przy figurze Matki Bożej  na ul. Muchomorowej.

2. Dzisiejsza niedziela związana jest z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. 68 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa do swego serca. Obejmijmy ich nasza modlitwą.

Podziękowanie wobec wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Podziękowanie rodzicom tych dzieci za dar ołtarza w kwocie 6900PLN, który zostanie przeznaczony na toaletę w przedsionku do kościoła.

Najbliższy tydzień związany będzie w parafii z przeżywaniem białego tygodnia.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła
  • we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Rity. Jak w każdy drugi wtorek Msza Święta z Litanią do św. Rity, trudne intencje napiszmy na kartce i wrzućmy do skarbony pod figurą świętej. Polecimy je wspólnie. Podczas Mszy Świętej także obrzęd poświęcenia róż.
  • w czwartek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 2 klasy gimnazjum,
  • w sobotę nie ma zbiórki dla ministrantów, są oni zaproszeni razem z dziećmi pierwszokomunijnymi na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium św. Faustyny w Kiekrzu (9.10).

3. W ubiegłą niedzielę (2 w miesiącu) modliliśmy się za dobrodziejów budowy kościoła. Podziękowanie za ofiarność – składka inwestycyjna z niedzieli wyniosła 4580 PLN, kolejne 3 rodziny ofiarowały okna do domu parafialnego. Od dzisiaj możemy już korzystać z centralnego wejścia do kościoła. Bóg zapłać za ofiarność!

4. Zbliża się Boże Ciało, w tym roku procesja rozpoczyna się mszą o 9.00 w kościele parafialnym i zmierza do kościoła pw. św. Faustyny, gdzie ok. 11.30 zakończy się także mszą. W Boże Ciało nie ma mszy wieczornej.

5. Tegoroczny obóz dla ministrantów w termini 24 – 30 czerwca – – spływ kajakowy i rowery – Krajenka. Zapisy niebawem.