Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 MAJA 2019

1. Nabożeństwo majowe:

 

 • KOŚCIÓŁ PARAFIALNY – przed każdą wieczorną mszą ( 18.00)
 • KOŚCIÓŁ FILIALNY – codziennie 18.00, niedziela – po mszy
 • UL. ZIELONA PRZY FIGURZE – codziennie 18.30
 • FIGURA MB UL. MUCHOMOROWA – czwartki 18.30

 

2. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Maryja w znaku tego obrazu odwiedzi każdą parafię, w Złotnikach gościć będziemy w czerwcu przyszłego roku. Od września rozpoczniemy duchowe przygotowania do tej uroczystości.

3. Przeżywamy w naszej wspólnocie odpust ku czci św. Joanny Beretty – Molli. Suma odpustowa o 12.00, potem rozpoczynamy festyn, a na nim tradycyjnie coś do zjedzenia, dobra kawa i dużo ciasta. Ktoś wróci z festynu rowerem lub z innymi nagrodami (zachęcamy do kupowania cegiełek).  O 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy koncert wielbienia. Gorące podziękowanie za przygotowanie tego dnia oraz za hojność – ewentualny dochód kierowany jest na prace budowlane w domu parafialnym.

4. Przeżywamy druga niedzielę miesiąca – modlimy się za dobrodziejów budowy kościoła i domu parafialnego. W domu parafialnym trwają prace (elewacja, montaż stolarki aluminiowej, tynki wewnętrzne). W ciągu najbliższych 3 tygodni budynek będzie w stanie „deweloperskim”. Podziękowanie za ofiarność. W minionym tygodniu parafianie wpłacili na konto budowy 3050 PLN. Przy tej okazji dziękuje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za tzw. DAR OŁTARZA – jest nim nowy zestaw do nagłaśniania procesji. Bóg zapłać!

5. W najbliższym tygodniu:

 

 • we wtorek msza św. z litanią do św. Rity – patronki w sprawach beznadziejnych,
 • w niedzielę o godz. 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej - 21 dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa do swojego serca. Obejmijmy ich nasza modlitwą.
 • w niedzielę modlitw o powołania kapłańskie jak co roku gościć będziemy kleryka ASD w Poznaniu.

 

6. Odeszła do Pana z naszej wspólnoty: +Eulalia Łukasiewicz – Łosik (ul. Maślakowa). Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 STYCZNIA 2019

1. W ubiegłą niedzielę modliliśmy się za dobrodziejów budowy kościoła. Składka inwestycyjna wyniosła ponad 3100 PLN. Bóg zapłać! Trwają prace w kościelnej toalecie, w domu parafialnym trwają roboty budowlane wewnątrz, także roboty dekarskie.

2. Dzisiaj (niedziela) 21 ministrantów naszej parafii rozpoczyna zimowy obóz w Białce Tatrzańskiej. Wyjazd o 22.00 z przed kościoła. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych.

3. Odwiedziny kolędowe będą kontynuowane po feriach, a więc:

- 28 stycznia – poniedziałek- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek ul. Bukowa, Topolowa, Lipowa

- 29 stycznia – wtorek- od 16.00

KAPŁAN I - Jelonek ul. Orzechowa, Brzozowa, Obornicka

30 stycznia – środa- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek – ul. Krótka

31 stycznia – czwartek- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek – ul. Jodłowa

Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, gościnność i ofiarność podczas odwiedzin kolędowych. Składane ofiary przeznaczone są na budowę kościoła i domu parafialnego. Ewentualne potrzeby zmiany terminu proszę zgłaszać w zakrystii bądź SMS / emailem.

W TYM ROKU ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE NIE OBEJMĄ MIESZKAŃCÓW OS. GRZYBOWEGO ORAZ UL. SŁONECZNEJ.

4. Zapisy na BAL PARAFIALNY (9 lutego 2019 – Biedrusko) w zakrystii. Koszt: 160 PLN od osoby.