Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 MAJA 2019


1. Nabożeństwo majowe:

 

 • KOŚCIÓŁ PARAFIALNY – przed każdą wieczorną mszą ( 18.00)
 • KOŚCIÓŁ FILIALNY – codziennie 18.00, niedziela – po mszy
 • UL. ZIELONA PRZY FIGURZE – codziennie 18.30
 • FIGURA MB UL. MUCHOMOROWA – czwartki 18.30

 

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci św. Joanny Beretty – Molli. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie i wspólne przeżycie świątyni i uroczystej liturgii. Podziękowanie za przygotowanie i uczestnictwo we festynie (zespołowi muzycznemu, sponsorom fantów na loterię, przygotowującym posiłki , Kołu Gospodyń Wiejskich, miejscowym samorządowcom). Mimo niepogody udało się spotkać i wspólnie nacieszyć. Festyn mimo pogodowych przeciwności losu przyniósł dochód 3072 PLN. Bóg zapłać za hojność – aktualnie wszystkie przychody są kierowane na prace w domu parafialnym.

3. Dzisiaj (w niedzielę) przeżywamy uroczystość 1 Komunii Świętej – 21 dzieci przyjmie po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Obejmijmy modlitwą te rodziny. Dziękuję rodzicom tych dzieci za całoroczna współpracę w duchowym i zewnętrznym przygotowaniu. Podziękowanie także za dar ołtarza – jest nim nowe nagłośnienie na procesje Bożego Ciała (wartości ponad 3500 PLN)

4. Także dzisiaj z racji niedzieli modlitw o powołania gościmy w parafii kleryka ASD w Poznaniu. Po mszach kleryk będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium.

5. W najbliższym tygodniu: (zdominowany BIAŁYM TYGODNIEM)

 

 • we wtorek o godz. 19.15 spotkanie przed pielgrzymka do Gruzji i Armenii,
 • w środę liturgiczne wspomnienie św. Rity patronki w sprawach beznadziejnych… Przyjdźmy na mszę róż z naszymi intencjami. W środę zapraszam także dzieci, które dziękują za 1 rocznicę swojej 1 Komunii św.
 • w niedzielę w parafii w Suchym Lesie zbiórka na budowę naszego kościoła i domu parafialnego.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 STYCZNIA 2019

1. W ubiegłą niedzielę modliliśmy się za dobrodziejów budowy kościoła. Składka inwestycyjna wyniosła ponad 3100 PLN. Bóg zapłać! Trwają prace w kościelnej toalecie, w domu parafialnym trwają roboty budowlane wewnątrz, także roboty dekarskie.

2. Dzisiaj (niedziela) 21 ministrantów naszej parafii rozpoczyna zimowy obóz w Białce Tatrzańskiej. Wyjazd o 22.00 z przed kościoła. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych.

3. Odwiedziny kolędowe będą kontynuowane po feriach, a więc:

- 28 stycznia – poniedziałek- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek ul. Bukowa, Topolowa, Lipowa

- 29 stycznia – wtorek- od 16.00

KAPŁAN I - Jelonek ul. Orzechowa, Brzozowa, Obornicka

30 stycznia – środa- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek – ul. Krótka

31 stycznia – czwartek- od 16.00

KAPŁAN I – Jelonek – ul. Jodłowa

Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość, gościnność i ofiarność podczas odwiedzin kolędowych. Składane ofiary przeznaczone są na budowę kościoła i domu parafialnego. Ewentualne potrzeby zmiany terminu proszę zgłaszać w zakrystii bądź SMS / emailem.

W TYM ROKU ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE NIE OBEJMĄ MIESZKAŃCÓW OS. GRZYBOWEGO ORAZ UL. SŁONECZNEJ.

4. Zapisy na BAL PARAFIALNY (9 lutego 2019 – Biedrusko) w zakrystii. Koszt: 160 PLN od osoby.