Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dziesięciolecie kapłaństwa księdza Jakuba

Drukuj PDF

DZIESIĘCIOLECIE KAPŁAŃSTWA KSIĘDZA JAKUBA
27 maja 2000 - 27 maja 2010

grafika

Godności kapłańskiej "nikt sam sobie nie bierze, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga..." (Hbr 4,5)

Każde powołanie kapłańskie jest wielką tajemnicą i darem, który przerasta człowieka. To zaszczyt, którego człowiek nie jest godzien. Bóg udzielił tej łaski zwykłemu człowiekowi, ukazując w ten sposób swą wielką dobroć.

Jan Paweł II mówił do kapłanów: "pomyślcie czegoście dostąpili, na co się odważyliście w dniu waszych święceń. Jesteście szafarzami Jego śmierci i zmartwychwstania, szafarzami wielkiego oczekiwania Kościoła - który żyje wiarą i nadzieją ostatecznego przyjścia."

 


Zostałeś księże Jakubie "spośród ludzi wzięty i dla ludzi postanowiony" (Hbr 5,1). Dziesięć lat temu zostałeś kapłanem, bo Bóg tak chciał i zostałeś wierny swojemu powołaniu.

Kapłaństwo to szczególna służba całemu Kościołowi. Praca duszpasterska wymaga bycia blisko ludzi i wszystkich ludzkich spraw. Praca jest trudna, ale im więcej ofiarujesz siebie Jezusowi i Jego Kościołowi, tym bardziej jesteś wierny swojemu powołaniu.

Dziękujemy Ci jako wspólnota parafialna, że dochowałeś wierności swojemu wyborowi i że poszedłeś za Nim i stałeś się "rybakiem ludzi".

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo dotrzeć do ludzi z Ewangelią. Aby tego dokonać trzeba modlitwy, miłości, pracy i ofiary, bycia prawdziwym świadkiem Ewangelii.

Dziękujemy Ci za to codzienne świadectwo, za to że nie zabrakło słów, czynu, ofiarności, determinacji w przybliżaniu nam Królestwa Bożego, a także uśmiechu i radości promieniujących od Ciebie.

Do nas zostałeś posłany i z Tobą jesteśmy - zwłaszcza w Twojej determinacji budowy kościoła, pielęgnowania więzi parafialnej, dbałości o piękno liturgii i we właściwym przeżyciu Mszy Świętej. Wspieramy Cię modlitwą, polecamy Cię Jezusowi, Matce Bożej, świętemu Proboszczowi z Ars i świętemu Jakubowi. Niech Twoje powołanie oparte na "wzruszeniu Jezusową miłością" doprowadzi Ciebie, Twoich parafian i tych wszystkich, którzy stanęli na drodze Twojego życia, do nieba.

Prosimy za Tobą księże Jakubie, zwracając się do Boga słowami: "Ojcze niebieski - daj Twoim pasterzom - przez wstawiennictwo świętego Jana Vianneya- serce podobne do serca Twojego Syna Jezusa Chrystusa".

Dziękując za dziesięcioletnią posługę kapłańską życzymy, by przez dalsze lata towarzyszyło Tobie światło Ducha Świętego. Życzymy spełnienia w kapłaństwie i byś za świętem Pawłem mógł powtórzyć słowa: "w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości..." (2Tm 4,7)

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Zdjęcie: Jerzy Skiba