Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Rozważania

Ogień cz. I

Drukuj PDF

grafika "Dałeś przed nimi słup ognisty
jako przewodnika na nieznaną drogę
jako nieszkodliwe słońce w zaszczytnej tułaczce"
(Księga Mądrości 18,3)

Woda, wiatr, ogień mogą być żywiołem niszczącym życie, ale mogą też sprzyjać poczynaniom człowieka. Ich istotna rola w dziejach ludzkości jest oczywista.

O znaczeniu wody w Starym i Nowym Testamencie pisałam w poprzednim artykule. Teraz czas na ogień. Gdy przyglądamy się obrazom ognia w Starym Testamencie, odkrywamy różnorodną symbolikę i znaczenie tego żywiołu.

Więcej…
 

Moje wspomnienia z uroczystości Pierwszej Komunii Św.

zdjęcie Dzień 16 maja 2010 roku zapamiętam do końca życia. Na Mszy Świętej w kaplicy w Złotnikach o godz. 10.15 przyjąłem do swego serca Pana Jezusa.

Pani od religii uczyła, że trzeba mieć czyste sumienie, żeby móc przyjmować Komunię Świętą. Więc musiałem się pilnować, żeby się nie złościć i się udało. Msza Święta była bardzo uroczysta. W dużym skupieniu przyjąłem Pana Jezusa, potem w ciszy podziękowałem Panu Bogu za wszystko, co uczynił dla mnie i prosiłem o dalszą opiekę.

Widziałem, że mama i cała zaproszona rodzina, mieli łzy w oczach i sam też byłem bardzo wzruszony.

Potem były życzenia, bardzo smaczny obiad oraz dużo radości, bo rodzinka się spisała i były super prezenty.

Spełniło się też moje marzenie, bo już po miesiącu zostałem przyjęty do grona ministrantów i 19 czerwca 2010 roku po raz pierwszy służyłem do Mszy Świętej.

Michał Klasa II B

 

Woda w Nowym Testamencie cz. II

Drukuj PDF

grafika "Daj mi tej wody abym już nie pragnęła i nie przychodziła czerpać" - słowa Samarytanki skierowane do Jezusa ukazują chęć człowieka do zaspokojenia "wiecznego" pragnienia. Jezus odkrywa przed niewiastą "duchowy" wymiar wody, której spożywanie prowadzi ku życiu wiecznemu - "(...) gdybyś znała dar Boży (...) prosiłabyś wówczas a dał bym Ci wody żywej (...) Kto zaś będzie pił wodę którą ja mu dam nie będzie pragnął na wieki (...) stanie się w nim, źródłem wody, która wtryska ku życiu wiecznemu."
Spotkanie przy studni Jakubowej zaowocowało łaską Jezusa, że "wielu Samarytanów zaczęło w Niego wierzyć". "Jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem", co Jezus sam potwierdza: "Ja nim jestem" (oczekiwanym Mesjaszem).

Chrzest Jezusa w Jordanie, jest miejscem gdzie Chrystus ujawnia się On jako Syn Boży - "wyszedł natychmiast z wody (...) otworzyły się niebiosa (...) a głos z nieba mówił: Ten jest Syn mój najmilszy w którym mam upodobanie." Polanie wodą święconą w sakramencie chrztu św. włącza nas do grona przynależących do Królestwa Bożego.

Więcej…
 

Woda cz. I

Drukuj PDF

grafikaPotrzebujemy wody do życia. Jest równie konieczna jak powietrze i pokarm. Życie umiera gdy nie ma wody, ale gdy jej nadmiar staje się żywiołem, trudno go poskromić. W okresie lata spotykamy się częściej z wodą, bo upał wyzwala pragnienie picia, chęci kąpieli i ochłody, i choć ją otrzymujemy - głód wody powraca i nie można go trwale ugasić.

Tymczasem Bóg ofiarowuje "wodę żywą". Zaprasza "przyjdźcie i pijcie ile kto chce, abyście nie czuli pragnienia". "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię". Woda staje się symbolem życia, symbolem pragnienia - większego od tego, które zaspakajamy na co dzień pijąc wodę.

Jezus podczas rozmowy z Samarytanką mówi - "daj mi pić" i po chwili wyjaśnia - "każdy kto pije znów będzie pragnął, kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda stanie się źródłem (...) Stanie się na wieki źródłem wody, które wytryska ku życiu wiecznemu."

Więcej…
 

Spotkania wakacyjne

Drukuj PDF

grafika"Pracujcie nad wyrobieniem w sobie łagodności wobec bliźniego, widząc w nim dzieło Boże i tego, który - jeśli się Bogu spodoba będzie zażywał przygotowanych dla nas rajskich rozkoszy. Tych, których Pan cierpliwie znosi znośmy również i my, serdecznie, ze współczuciem, wyrozumiałością dla ich duchowych słabości".

Słowa świętego Franciszka z Salez, obdarzonego żywiołowym temperamentem, a który stał się wzorem łagodności i uczył jej własnym przykładem, niech towarzyszą nam w wakacyjnych spotkaniach z ludźmi.

Czas wakacji, urlopów są okazją do spotkań z innymi ludźmi. - na autostradzie, szlakach górskich, drogach nadmorskich, ulicach miast, w barach, muzeach, kościele... i we własnym domu, bo wreszcie jest więcej czasu by pobyć z żoną, mężem, dziećmi.

Więcej…
 


Strona 3 z 4