Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2010

II Tydzień Biblijny

Drukuj PDF

zdjęcieW dniach od 18 - 24 kwietnia Kościół w Polsce będzie przeżywał II Tydzień Biblijny. To szczególna okazja do lektury Pisma Świętego.

I Tydzień Biblijny (2009 r.), którego inicjatorem jest dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, wpisywał się w obchodzony Rok św. Pawła, towarzyszyły mu słowa Apostoła Narodów: "Dla mnie żyć - to Chrystus".

II Niedziela Biblijna i rozpoczynający się nią II Tydzień Biblijny przypada w Roku Kapłańskim. Jego hasło brzmi: "Patrzmy na Jezusa - miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana".

 

Więcej…
 

Święto Zwiastowania i rytmy meksykańskie

Drukuj PDF

zdjęcie

Kościół - doceniając postawę Maryi, która "w pełni czasów" (Gal 4,4) pozostawiła woli Boga całą przestrzeń swojego życia, wypowiadając: "Niech mi się stanie według słowa Twego" - świętuje corocznie Tajemnicę Zwiastowania.

W czwartkowy wieczór 25 marca tego roku (2010 - przyp. webm.) w kaplicy parafialnej, podczas uroczystości Zwiastowania, rozbrzmiały rytmy meksykańskie. Liturgię mszy świętej ubogacił zespół muzyczny wydobywając ze swoich instrumentów muzykę latynoską - pełną żywiołowości, entuzjazmu i radości. Był to dar dla Matki Bożej z Guadalupe, której wierna kopia obrazu zawitała do naszej kaplicy w tymże świątecznym dniu.

Więcej…
 


Strona 5 z 5