Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2010

Tornister dla powodzian

Drukuj PDF

zdjęcie Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które już niedługo rozpoczną nowy rok szkolny, a które w ostatniej powodzi utraciły wszystko, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała akcję pod hasłem "Tornister szkolny dla powodzian". W akcji wzięło udział 16 parafii z Poznania i okolic, które zobowiązały się do wypełnienia plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi. Akcja w naszej parafii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zrozumieniem. Ofiarność i pomysłowość przekraczała wręcz oczekiwania. Założyliśmy szacunkowo, że uda nam się wyposażyć 50 tornistrów a ostatecznie w drogę wyruszyły 62 całkowicie skompletowane tornistry i jeszcze bardzo dużo artykułów szkolnych w kartonach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję TORNISTER DLA POWODZIAN składamy ogromne podziękowania a Młodej Parze, która przekazała artykuły szkolne na ok. 20 dodatkowych tornistrów, życzymy dużo szczęścia.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

Parafialny Zespół Caritas

 

Pomoc dla powodzian

Drukuj PDF

grafika

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku powodzi w południowych rejonach Polski.

Przygotowywany jest transport z wodą pitną. Organizatorzy bezpośredniej pomocy w dotkniętych regionach proszą również o dostarczenie sprzętów do osuszania zalanych pomieszczeń oraz do budowania wałów. W pierwszej kolejności brakuje najprostszych rekwizytów: kaloszy, szczotek, mopów, szmat, łopat, rękawic ochronnych, ręczników, środków czystości, itp. Apelujemy o pomoc w imieniu wszystkich potrzebujących wsparcia. Sprzęty można dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy ulicy Rynek Wildecki 4a, tel. 061 835 68 50.

Można również dokonywać wpłat na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej:
70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
z dopiskiem "Powodzianie".

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Autor: ALICJA ORNOCH

 

Odpust parafialny 2010

Drukuj PDF

zdjęcie W dniu 28 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie świętej Joanny Beretta - Molla. Tego dnia odeszła ona do raju. W bliskości tej daty nasza parafia obchodziła swoje "imieniny". Jako, że był to pierwszy parafialny odpust, wpisał się on mocno w pamięć wiernych. 25 kwietnia obudził nas piękny, słoneczny poranek. Była to według kalendarza liturgicznego czwarta niedziela wielkanocna. Dla parafian ze Złotnik i Jelonka ta niedziela była niezwykła.

Suma odpustowa została odprawiona o godzinie 12.00. W procesji do ołtarza przez główne wejście kaplicy podążyli ministranci, ksiądz Proboszcz i nasz gość - Ksiądz z Gostynia. Ksiądz Proboszcz przedstawił głównego Celebransa, z którym łączą Go wspomnienia z okresu służby ministranckiej.

Kazanie wygłosił ksiądz Gość. Ukazując osobę naszej Patronki, zwrócił uwagę na Jej świętość - "taką normalną i naturalną" oraz na Jej ewangeliczne życie "pod wodzą" Dobrego Pasterza.

 

Więcej…
 


Strona 3 z 5