Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00, 18.30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2011

Pierwsza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej (5-13 marca 2011)

Drukuj PDF

zdjęcieMinął już prawie tydzień, a jestem ciągle pod wrażeniem tego wszystkiego, co przeżyłem razem z 38 osobami z naszej parafii podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej. W pielgrzymce uczestniczył też drugi kapłan: ksiądz Dariusz Mazur, wikariusz parafii pw. św. Jana Vianneya w Poznaniu.

Nasza pielgrzymka zaczęła się 5 marca o godz. 11.15 Eucharystią w złotnickiej kaplicy. Po uroczystym pielgrzymkowym błogosławieństwie wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas na lotnisko do Warszawy.

Wylądowaliśmy w Tel Avivie ok. 1.00 w nocy. Tam czekał na nas przewodnik - o. Tomasz Kowalski, franciszkanin. To pod jego przewodnictwem ruszyliśmy na kolejne dni naszej pielgrzymki wiary. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Poprzez 8 dni pielgrzymki śladami Chrystusa odwiedziliśmy niezliczoną ilość miejsc naznaczonych wydarzeniami z życia Jezusa Chrystusa. Punktem kulminacyjnym każdej pielgrzymki do źródeł Chrześcijaństwa jest odwiedzenie grobu Chrystusa. Podczas tej pielgrzymki mogłem pochylić się nad grobem Chrystusa 3 razy. Niezwykle wzruszającymi momentami była też droga krzyżowa tymi samymi uliczkami, którymi Jezus niósł krzyż. Podczas tej pielgrzymki po raz pierwszy sprawowałem Mszę Świętą z drżącym ze wzruszenia głosem. Było to w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Spośród wielu przeżyć, jestem pewien, iż pielgrzymi zapamiętali burzę podczas przejażdżki statkiem na jeziorze Galilejskim.

Jestem pewien, że każdy uczestnik pielgrzymki jechał do ojczyzny Chrystusa z wieloma intencjami. Podczas każdej mszy przedstawialiśmy Bogu te wszystkie sprawy, które nas martwią. Wielu z nas powtarzało wielokrotnie, że pielgrzymowanie do Ziemi Świętej było dla nas wielką łaską.

W naszej kaplicy będzie widoczny tez pewien materialny owoc tej pielgrzymki: będzie nim żłóbek zakupiony w Betlejem. Udało się go kupić dzięki środkom przekazanym przez anonimowego ofiarodawcę oraz ofiarom zebranym od pielgrzymów.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękuję za wspólne przeżycia wiary. Jestem przekonany, że te kilka wspaniałych dni bardzo nas do siebie przybliżyło.

Ks. Jakub

Była to moja pierwsza pielgrzymka. Spodziewałem się dużych wrażeń, jednak faktyczne przeżycia przerosły moje oczekiwania. Szczególnie pozostanie w mej pamięci pobyt w Nazarecie i Msza Święta w Bazylice Zwiastowania NMP odprawiana przy głównym ołtarzu z udziałem kilku księży celebrantów której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz.

Byłem niepocieszony gdy z powodu choroby nie mogłem wraz z całą grupą odwiedzić Bazylikę Grobu Bożego - marzenie o odwiedzeniu Miejsca Krzyża i Grobu Pańskiego spełniło się dzięki Księdzu Proboszczowi który kolejnego dnia specjalnie ze mną poszedł do Bazyliki - niezapomniane przeżycie!

Bardzo duży wpływ na tak udany przebieg pielgrzymki miała osoba Ojca Tomasza który prowadził ją bardzo profesjonalnie i przekazywał nam mnóstwo informacji o odwiedzanych miejscach - wszystkich najważniejszych w których przebywał Pan Jezus - od Betlejem przez Galileę do Jerozolimy.

W grupie panowała bardzo miła atmosfera wzajemnej życzliwości , zrozumienia i wspólnej modlitwy - to również bardzo ważna cecha pielgrzymki parafialnej pozwalająca na bliższe poznanie się Parafian.

Nie dopisała jedynie pogoda, ale dzięki niej mogliśmy przeżyć burzę na Jeziorze Galilejskim podobną do opisywanej w Ewangelii.

Życzę Wszystkim przejścia śladami Chrystusa w takiej pielgrzymce!

Paweł Wędrychowski

Pielgrzymka do Ziemi Świętej nazywana jest często Piątą Ewangelią... 5-13.03.2011 te dni już na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako czas świętych rekolekcji.(...)

Kiedy podczas Drogi Krzyżowej przemierzaliśmy uliczki Starej Jerozolimy, wokół nas cały czas handlowano, słychać było krzyki, nawoływania, zaczepki sprzedawców, mogliśmy poczuć atmosferę tamtej Drogi Krzyżowej. Dla wielu z nas, którzy byliśmy tu po raz pierwszy było to uderzające doświadczenie. Mogliśmy poczuć na własnej skórze atmosferę tamtych czasów. Bo przecież wtedy również równolegle do Męki Pańskiej toczyło się życie...(...)

W czasie tej pielgrzymki wielu z nas przeżyło bardzo osobiste momenty, kiedy zdawaliśmy sobie sprawę, że są w naszym życiu pewne znaki, z obecności których nawet nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy. Podczas naszych Mszy Świętych nie zapominaliśmy o tych, którzy zostali tu, w kraju, i którzy prosili nas o modlitwę. Zabraliśmy w naszą podróż wiele intencji, własnych i tych, o które prosili nas inni. Żadne nie zostały pominięte. Teraz, po powrocie świadczą o tym różańce, które poświęcone w Ziemi Świętej możemy wręczyć tym, o których tam myśleliśmy... (...)

Wspólne pielgrzymowanie zbliżyło nas do siebie. Przeżywaliśmy razem skupienie podczas modlitwy, ale też były momenty śmiechu i zabawy. (...)

Wróciliśmy z tej pielgrzymki odmienieni. Zupełnie inaczej odbieramy teraz słowa Pisma Świętego i jestem przekonana, że nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przeżyjemy zupełnie inaczej niż do tej pory...

Alicja i Paweł Ornoch

(zdjęcia z pielgrzymki...)

 

Zielona Droga Krzyżowa

Drukuj PDF

Każde spojrzenie na krzyż
niech niepokojem zagości
bo wszystko w życiu to nic
wobec tak wielkiej miłości”

ZIELONA DROGA KRZYŻOWA Rozpoczęła się pośród domów i ogrodów ulicy Zielonej, wiodła pomiędzy polami Złotnik, które niebawem się zazielenią, ku kościołowi świętej Faustyny.
Ósmego kwietnia, w kolejny piątek Wielkiego Postu, duże grono parafian uczestniczyło w złotnickiej drodze krzyżowej.

Więcej…
 

Msza święta dla malucha, misia i autka

Drukuj PDF

Panie Jezu, Ty też zechciałeś być dzieckiem. Wiele razy pokazałeś, że bardzo kochasz dzieci. Brałeś nas na kolana, przytulałeś do serca i błogosławiłeś nam, choć byłeś bardzo zmęczony. Apostołom powiedziałeś, aby nie zabraniali dzieciom przychodzić do Ciebie. Powiedziałeś starszym, że jeśli nie będą mieli wiary takiej prostej jak my, to nie wejdą do nieba. Dziękuję Ci za mamę i tatę i za wszystkich ludzi, którzy dziś dali nam tyle radości. Dziękujemy Ci za zdrowie, za chleb powszedni, za zabawy. Bądź nam zawsze Ojcem. Przytul nas do serca i pobłogosław nam, abyśmy wzrastali w latach, w mądrości, coraz więcej podobali się Tobie i ludziom. (Modlitwa dziecka)

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 3 z 4